Płynność dzięki spekulantom

Płynność dzięki spekulantom
wycena fundusze inwestycyjne notowania dokonywana jest automatycznie czy deklarujesz umorzenie jednostek uczestnictwa na dwa lata

Termin spekulant miał dawniej mocno pejoratywne znaczenie i bliżej mu było do słówka obraźliwego, niż terminu ekonomicznego. Dziś o spekulantów stawia się często w pozytywnym świetle, przypisując ich działaniom pozytywne efekty, takie jak zwiększenie płynności rynku. Kim jednak tak właściwie są spekulanci i w jaki sposób działają?

Spekulant, ujmując rzecz ogólnie, to osoba gracz, którego celem jest przede wszystkim własny zysk. W opozycji do spekulantów stoją gracze zabezpieczający pozycję, którzy starają się maksymalnie ograniczyć ryzyko walutowe.

Ryzyko na rynku walutowym może być sposobem na uzyskanie korzyścią zarówno z inwestycji krótko- jak i długoterminowych. Jedni spekulanci celują więc w szybkie transakcje, inni czekają na wyraźne, długotrwałe trendy.

Działania spekulantów wpływają pozytywnie na płynność rynku. Kursy walut są wygładzane, a widełki cenowe znacznie węższe. Dzięki temu rynek może się rozwijać. Cenne są nie tylko działania, ale także opinie spekulantów i, oczywiście, zainwestowany kapitał.

Mówiąc o spekulantach należy jednak pamiętać o różnorodności inwestorów, do których miano to pasuje. Inwestują oni kapitał o bardzo różnych wielkościach i przyjmują odmienne strategie.

W temacie spekulantów powtarza się często, że mają oni wpływ na przynajmniej 90% wartości obrotów na rynku wymiany walut. Wpływ ten objawia się m.in. poprzez ograniczenie kosztów transakcji oraz ryzyka kursowego, skoro rynek jest bardziej płynny. Są to więc efekty pozytywne z punktu widzenia graczy zabezpieczających. Obserwując spekulantów można też zmodyfikować własne działania na rynku, co pozwala na zmniejszenie ryzyka.

jak działa system warset na przykładach zapraszamy na pokaz - fundusz open finance polska

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *